W dniu 23.03.2017 r. na zaproszenie Koła Naukowego Studiów Wschodnich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Fundacja Polski Instytut Mentoringu przeprowadziła warsztat dotyczący stylów negocjacji Polaków i Ukraińców.

Wykładowca – dr Wiola Małota, prezes Fundacji, trener międzykulturowy, badaczka zachowań organizacyjnych, pokazała podobieństwa i różnice pomiędzy Polakami a Ukraińcami w stylach negocjacji. Przedstawione zostały różne wymiary kultury według modelu R. Lewisa, G. Hofstede i R.  Gestelanda.

Warsztat oparty był również na wynikach  badania przeprowadzonego przez Fundacji dotyczącego podobieństw i różnic w zachowaniach organizacyjnych w Polsce i na Ukrainie. Liczni uczestnicy z różnych krajów  dyskutowali wyniki badań odnosząc je do swoich międzykulturowych doświadczeń.

Polub nas: